Nowa książka dr K. Taborskiej

  Lektury polimedialności. Studium odbioru to książka dr Katarzyny Taborskiej, sygnowana przez Wydawnictwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

            Czym zdaniem Autorki jest tytułowa polimedialność?  Jak tłumaczy dr Katarzyna Taborska: „Polimedialność to współistnienie wielu narracji w najróżniejszych formach – ikonicznych, piśmienniczych, audialnych, audiowizualnych. Jesteśmy zanurzeni w świecie medialnych znaków,  a polimedialna sieć charakteryzuje współczesność tak, jak katedry symbolizują średniowiecze”.

            Książka ma zachęcić do dialogu wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką mediów: „Lektury polimedialności można nazwać apodręcznikiem. - pisze dr K. Taborska - To studium z narracją otwartą, zapraszające do rozmowy, prezentujące wybór głosów na temat odbioru tekstów medialnych i podmiotowego rozpoznania medialnej gry”.

            Do zadawania pytań i własnych analiz ma skłonić czytelnika zaproponowana w tekście terminologia, będąca wynikiem oglądu współczesnych mediów czynionych przez Autorkę.
„W poszczególnych częściach Lektur polimedialności ważniejsze od reguł i tez są propozycje metod obserwacji przestrzeni medialnych i opisu tekstów pośrednich. Mają one stanowić impuls do budowania własnych koncepcji odbioru kultury medialnej, w których można wykorzystywać zaproponowane w tym opracowaniu nazewnictwo, klasyfikacje i strategie lub je zakwestionować, polemizując z przedstawionymi w książce projektami recepcji medialności.”

            Książkę wzbogacają rysunki autorstwa Jacka Laudy.

            Zachęcamy do lektury!

Wojciech Kuska

Lokalizacja

Kontakt

Back to top