Konkurs, w którym do wygrania jest 5400 € za fotografię, która najlepiej odzwierciedla walkę kobiet o równouprawnienie.

O co chodzi?
PhotoChallenge 2017 jest akademickim konkursem, który ma na celu promowanie debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Stymulowanie zaangażowania uczniów w projektach wykorzystujących fotografię jako głównej formy ekspresji społecznej, politycznej i kulturowej. Tegorocznym tematem jest Girl Power .Codziennie miliony kobiet na całym świecie dążą do wzmocnienia pozycji swojej pozycji, aby miały równe prawa w społeczeństwie. Nasze wyzwanie ma reprezentować tę walkę za pomocą fotografii. Jest skierowane do studentów z całej Polski oraz innych krajów. Nadesłane prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję, która weźmie pod uwagę kryteria takie jak: oryginalność, kreatywność i realizację tematu. Za zwycięskie zdjęcie do otrzymania jest nagroda pieniężna w wysokości 5400 € (pięć tysięcy czterysta euro). Zwycięzca otrzyma 2700€ (dwa tysiące siedemset euro), kolejne 2700€ (dwa tysiące siedemset euro) zostanie przekazane na rzecz wybranej przez niego organizacji pozarządowej.

 

Zgłoszenia
Zgłoszenia do PhotoChallenge 2017 trwają do 30.11.2017 wyłącznie na oficjalnej stronie konkursu: www.jakandjil.pl/photochallenge2017. Wszystkie informacje na temat zasad, terminów i nagród PhotoChallenge 2017 można znaleźć w regulaminie konkursu.

16 czerwca 2017 w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się Trzecie Dialogi (cool)turoznawcze, na który złożyły się: prezentacja polsko-niemieckiego projektu badawczego pn. Lapidarium oraz performance studentów kulturoznawstwa Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.  

Zakład Kulturoznawstwa oraz studenci kulturoznawstwa Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają na Trzecie Dialogi (cool)turoznawcze, które odbędą się 16 czerwca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim o godzinie 17.00 (Scena Letnia).

 

ElizaOrzeszkowaEliza Orzeszkowa jest od dziś patronką Biblioteki Głównej Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Nadanie imienia książnicy zbiegło się ze 176. rocznicą urodzin wielkiej pisarki, dwukrotnie nominowanej do Literackiej Nagrody Nobla.

Uczniowie klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Marii Konopnickiej w Gorzowie Wlkp. zwyciężyli w drugiej edycji konkursu plastycznego Uczelnia widziana oczami dziecka. Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi na jeden dzień objęli władzę w Akademii.

DZIEŃ DZIECKA W AJP – I CZERWCA 2017ROK (AULA IM. PROFESORA STANISŁAWA KIRKORA)

 

10:00Powitanie przez Samorząd studencki JM Rektor prof. dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej.

W dniu 19 maja 2017 roku postanowieniem Prezydenta RP Pani prof. nadzw. dr hab. Beata A. Orłowska oraz Pan dr Piotr Krzyżanowski zostali odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych.

Wydarzenie miało miejsce podczas Konferencji Naukowej pt. "Drogą pamięci i pojednania.W 70-tą roczn

 Akademia logo

Program VI Festiwalu Kultury Europejskiej

w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

15-19 V 2017

Akademickie Centrum Kultury

Lokalizacja

Kontakt

Back to top