Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

Katedra Edukacji Dziecka

Zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

z cyklu: Zdrowie w perspektywie pedagogicznej,

która odbędzie się 28 listopada 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim.

Tematem tegorocznego spotkania są Determinanty zdrowia dzieci i młodzieży

 

 

ZAKŁAD RACHUNKOWOŚCI I ZARZĄDZANIA FINANSAMI

WYDZIAŁU EKONOMICZNEGO

AKADEMII IM. JAKUBA Z PARADYŻA
W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

SERDECZNIE ZAPRASZA NA

VII OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE TEORIA I PRAKTYKA
26 PAŹDZIERNIKA 2017

Zapraszamy do zamieszczenia w repozytorium prac z zakresu slawistyki. Szczegóły poniżej. 

W dniu 11.10.2017r. odbędzie się pierwsze Seminarium inaugurujące działalność Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w województwie lubuskim.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Auli im. prof.Stanisława Kirkora, przy ul. Fryderyka Chopina 52, budynek nr 5. O godzinie 10.00 zaplanowane jest uroczyste otwarcie przez JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża prof. dr hab. Elżbietę Skorupską-Raczyńską, następnie swój wykład wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk zatytuowany „Niemcy przed i po wyborach”.

Całość zakończona będzie debatą pt.: Współczesne problemy Europy. Moderatorzy: F. Rdesiński , B. Kiernicki, P. Rotengruber.

 

Szczegółowy program Seminarium dostępny w załączniku poniżej.

 

 

Monika Stefanek

Rektor i Senat

Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

mają zaszczyt zaprosić na

Inaugurację Roku Akademickiego 2017/2018,

która odbędzie się 3 października 2017 roku.

 

 

27 września 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja naukowa Wychowanie przez sport – O funkcjonowaniu ucznia w szkole sportowej/szkole mistrzostwa sportowego – teoria a praktyka.

Konferencja zorganizowana została przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Akademickie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencja odbywała się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Wojewody Lubuskiego, Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Polska Komisja Akredytacyjna nadała Wydziałowi Ekonomicznemu uprawnienia do kształcenia na kierunku Logistyka o profilu praktycznym na poziomie studiów I stopnia (studia licencjackie) od roku akademickiego 2017/2018.W dniu 6 lipca br. w siedzibie WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej przekazania przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Anne Polak kwoty 500 tysięcy złotych dla Akademii im. Jakuba z Paradyża. 

W spotkaniu z JM Rektor prof. dr hab Elżbietą Skorupską-Raczyńską obok Marszałek Elżbiety Anny Polak, brał również udział Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik. Wydarzeniu towarzyszły także liczne media.

Podczas spotkania prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Uczelni zaznaczyła jak wpływa wyposażenie laboratorium na nauczanie praktyczne, które w efekcie przekłada się na jakość kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Stworzenie laboratorium jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony regionu. W laboratorium studenci jak i słuzby mundurowe bedą mogli praktycznie przećwiczyć sytuacje, które mogą się wydarzyć.  

Marszałek Elżbieta Anna Polak oznajmiła, że liczba studentów w regionie spadła o prawie 50%,  tak wynika z analiz. Jednym ze sposobów, aby zatrzymać młodych ludzi, potencjalnych studentów jest zapewnienie im dobrych warunków w regionie w którym mieszkają, czyli min. podniesienie jakości kształcenia na oferowanych kierunkach.

Wicemarszałek Romuald Gawlik dodał natomiast, iż zatrzymanie młodych ludzi w regionie przyczyni się do rozwoju gospodarki, a sposobem na to będzie min. oferowanie licznych stypendiów, a takze podpisywanie porozumień z przedsiębiorstwami z regionu.

 

Dotacja którą otrzyma Akademia przeznaczona będzie na :

 

  • Przygotowanie Interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa
  • Uzupełnienie wyposażenia laboratorium środowiskowego o elementy wsparcia interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa
  • Wyposażenie trzech laboratoriów komputerowych 
  • Uzupełnienie wyposażenia laboratorium środowiskowego o elementy wsparcia interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa oraz zakup książek

 

http://radiogorzow.pl/radio-zachod/wiadomosci/pol-miliona-zlotych-od-samorzadu-wojewodztwa-dla-akademii-im-jakuba-z-paradyza/

http://www.gorzow.com/informacje/68240/

http://www.echogorzowa.pl/news/37/akademia-im_jakuba-z-paradyza/2017-07-06/lubuskie-pieniadze-na-rozwoj-gorzowskiej-akademii-18949.html

http://lubuskie.pl/news/21374/806/Pol-miliona-dla-Akademii-Gorzowskiej/d,news-bootstrap/

http://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/2017-07-06/uwaga-studenci-niebezpieczne-laboratorium-3795.html

 

Fotorelacja i tekst : Monika Stefanek

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki",
które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Pobierz plik (Wisełka.pdf) Wisełka.pdf

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki", które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Pobierz plik (Wisełka.pdf) Wisełka.pdf

 

Szanowni Państwo,

nasza Uczelnia przystąpiła do programu  pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów
w ramach Legii Akademickiej
, zaproponowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  Ministra Obrony Narodowej. Działanie będzie realizowane  w semestrze letnim obecnego roku akademickiego. Celem programu jest edukacja wojskowa studentów i przygotowania przyszłego korpusu oficerskiego. Proces dydaktyczny w ramach Legii Akademickiej obejmuje trzy moduły realizowane w ramach czterech semestrów i dwóch (lub trzech) przerw wakacyjnych, z ogólnym założeniem realizacji większości treści teoretycznych w ramach procesu dydaktycznego poza programem kształcenia na danym kierunku prowadzonym w uczelni, a następnie zajęć praktycznych w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów. Takie założenie pozwoli na maksymalne skrócenie procesu szkoleniowego zwłaszcza w ramach ostatniego modułu przygotowującego do egzaminu na oficera. Do programu przystąpić będzie mógł student uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.
W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach modułu podstawowego, który to moduł szkolenia będzie realizowany w czasie pierwszego semestru. Zasadniczym jego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia
w warunkach poligonowych.

Osoby, które chcą udział w programie, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Humanistycznego do 7 listopada.

                    

                                                                                 

        Z poważaniem

       dr hab. Agnieszka A. Niekrewicz

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top