Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkomisarz Marcin Maludy spotkał się 8 maja ze studentami Filologii polskiej (komunikacji medialnej) w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Opowiedział przyszłym dziennikarzom na czym polega i jak dokładnie wygląda praca rzecznika prasowego Policji, zmieniająca się pod wpływem nowych technologii, szczególnie społeczności internetowych.

 

Nadkom. M. Maludy wskazał, jak ważne jest informowanie ludzi o bieżących dokonaniach policjantów, do czego przyczynia się profil na Facebooku Lubuska Policja. Wymaga to jednak podążania z duchem czasu, gdyż dawne krótkie informacje nie są już wystarczające. Jak mówił Marcin Maludy: „Niesamowicie potrzebne stają się dobrej jakości niekonwencjonalne zdjęcia, bo to właśnie one najlepiej uwiarygodniają, a jednocześnie obrazują omawiane zdarzenia”.

Policjant wielokrotnie podkreślał, jak istotna jest dyspozycyjność rzecznika prasowego, który musi być gotowy o każdej porze dnia i nocy na zdobywanie informacji. „Ważny jest czas. Każda informacja po kilku dniach jest już archaizmem” – dodał. Każda teza stawiana przez policjanta była ilustrowana licznymi przykładami. Studenci obejrzeli profesjonalną prezentację o pracy rzecznika, jak również w interencie filmy prezentujące działania Policji. Najbardziej interesujące były jednak działania, o których opowiadał rzecznik. Nie ukrywał, że   sukces to nie tylko zasługa jednej osoby, lecz całego zespołu KWP i współpracujących z nim przedstawicieli innych wydziałów Policji.

W ostatniej części spotkania studenci zadawali nurtujące ich pytania związane z zawodem policjanta, pracą służb informacyjnych.

- Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Pan Maludy wiele wspominał o dobrym działaniu gorzowskich policjantów oraz mówił jak naprawdę wygląda ich praca. Poruszał tematy, na które nie zwracamy na co dzień uwagi, przez co często nie doceniamy ich pracy. Spotkanie to spowodowało, że zaczęłam inaczej patrzeć na pracę rzecznika prasowego policji. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie – mówi Iryna Sokoliuk, Ukrainka studiująca filologię polską na drugim roku.

Warto wspomnieć, iż AJP współpracuje z Komendą Wojewódzką Policji m.in. w zakresie praktyk, więc studenci filologii polskiej o specjalności komunikacja medialna mają możliwość odbycia praktyk w KWP i bliższego poznania zawodu rzecznika prasowego policji.

Bartosz Patryk Karpiński

 

Fotorelacja : Kajetan Sługocki 

 

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top