Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 9 września br. zmarła prof. dr hab. Ewa Wiegandt.

W roku akademickim 2018/2019 (od września 2019r.) uruchomiliśmy studia podyplomowe
w zakresie: PEDAGOGIKI WCZESNOSZKOLNEJ I PRZEDSZKOLNEJ Z NAUCZANIEM ZINTEGROWANYM.

Pierwsze zajęcia planowane są na 27 - 29 WRZEŚNIA 2019 roku; osoba kontaktowa – sekretarz kierunku: Pani Justyna Kopaniecka tel.: 95 7216035.

Plan zajęć i harmonogram zjazdów w najbliższym czasie zostaną umieszczone na stronie Uczelni w zakładce: Dla Studentów/Studia podyplomowe/Plany zajęć.

KWERENDA

Od 22.07.2019 do 26.07.2019r., w ramach wyjazdu pracowników w programie Erasmus+, przebywaliśmy w stolicy Niemiec, aby przeprowadzić kwerendę w dwóch bibliotekach tego miasta. Były to biblioteka Wolnego Uniwersytetu w Berlinie (niem. Freie Universität Berlin) oraz biblioteka Uniwersytetu Humboldtów (niem. Humboldt-Universität zu Berlin). Obie biblioteki uniwersyteckie należą do największych bibliotek w Niemczech.

Wolny Uniwersytet w Berlinie, założony w 1948r., znajduje się w południowo-zachodniej części miasta, w spokojnej i uroczej dzielnicy Dahlem. Zaś Uniwersytet Humboldtów, z 1809r., należący do najstarszych w Berlinie, swoją główną siedzibę ma w centralnej części miasta, w dzielnicy Mitte.

Każdego dnia pozyskiwaliśmy w bibliotekach nowe informacje i mieliśmy możliwość gromadzenia przydatnych materiałów, które z pewnością przyczynią się do wzbogacenia naszej wiedzy oraz realizowania naszych prac badawczych. Pobyt ten nakłonił nas też do refleksji nad swoim materiałem badawczym, co z pewnością przełoży się na kolejne etapy naszego rozwoju zawodowego.

dr Anna Bielewicz-Dubiec

dr Joanna Dubiec-Stach

dr Rafał Piechocki

W 2018 r. w gorzowskiej AJP otrzymano pierwsze struktury grafenowe o charakterze przestrzennym. Badania przeprowadzone w University of Utah (USA) i Rhodes University (RPA) potwierdziły, ze jest to grafen i redukowany tlenek grafenu w postaci drutu węglowego. Zaobserwowany przez mgr. inż. Krzysztofa Jankowskiego efekt może stać się wstępem do rozwoju metod lukowych w procesie wytwarzania czystego grafenu.

Uwaga!

Z powodu awarii systemu bibliotecznego w Bibliotece Głównej zbiory udostępniane są wyłącznie na miejscu. 

Biblioteka Wydziału Humanistycznego w sierpniu będzie nieczynna. We wrześniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Dnia 12 lipca 2019 r. odbyło się Uroczyste Wręczenie Dyplomów w Naszej Uczelni. Absolwenci pięciu Wydziałów odebrali z rąk Prorektora ds. Studenckich dra Przemysława Słowińskiego oraz Dziekanów i Promotorów dyplomy za ciężką i sumienną pracę, którą włożyli w zdobycie wykształcenia. Ci, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami zostali dodatkowo nagrodzeni. Studenci wybrali Belfra Roku 2019, którym po raz drugi został mgr Waldemar Kaak.

Przedstawicielka Absolwentów Pani Katarzyna Florczak podsumowując powiedziała: „…zachowajcie spędzone tu lata w pamięci, w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Tych wspólnych chwil na pewno będzie nam bardzo brakowało. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Spędzone tu, w Akademii lata, pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą, ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!”

Była to ceremonia pełna wzruszeń, łez szczęścia i gratulacji. Życzymy Absolwentom samych wspaniałych chwil.

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top