Radość i zadowolenie gości w naszych sercach. Kolejnym sukcesem zakończył się IV Charytatywny Koncert Noworoczny zorganizowany przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas aukcji i loterii fantowej udało się zebrać ponad dziesięć tysięcy złotych. Pieniądze zasilą konto Gorzowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. Gwiazdą wieczoru był Artur Andrus z Zespołem.

IV Charytatywny Koncert  Noworoczny, odbywający się tradycyjnie w Auli Uczelni przy ul. Fryderyka Chopina, rozpoczął się tradycyjnie od aukcji. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się prawdziwe perełki. Największą była płaskorzeźba przedstawiająca Pałac Prezydencki, podarowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Została ona sprzedana za 350 złotych. Premier Mateusz Morawiecki podarował komplet porcelanowych filiżanek. Do nowego właściciela trafiły one za 400 złotych. Cenę 250 złotych osiągnął obraz pt. „Chabry” podarowany przez prof. Elżbietę Skorupską-Raczyńską, Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża, za kwotę 400 złotych został wylicytowany zestaw czterech porcelanowych filiżanek podarowanych prze Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego. Argentyński krzyż z postacią Chrystusa, ręcznie wykonany przez Indian Guarani zamieszkujących argentyńską prowincję Misiones, wylicytowano za kwotę 450 złotych wraz z oprawiony w ramę, sygnowanym artystycznym portretem indiańskiego dziecka. Zestaw podarowała dr Małgorzata Czabańska-Rosada. Ogromnym zainteresowaniem licytujących cieszyła się pisanka autorstwa Macieja Stuhra z autografem Artysty, która osiągnęła kwotę 400 złotych.  Od  Pana Piotra Palucha otrzymaliśmy zestaw gadżetów z autografami zawodników „Stali Gorzów” i wiele innych cennych przedmiotów podarowanych przez władze Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, parlamentarzystów, przedsiębiorców i artystów.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim 
prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska

19 grudnia 2017 r. pracownicy Akademii im. Jakuba z Paradyża zebrali się by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zgodnie z uczelnianą tradycją zainaugurowała ją wspólnie zaśpiewana kolęda.

Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża wraz z Zielonogórską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, organizuje zawody II stopnia (okręgowe) XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Dział Współpracy Międzynarodowej Akademii im. Jakuba z Paradyża przyjmuje zgłoszenia studentów i pracowników naszej Uczelni na 30-godzinne kursy językowe. W ofercie: język czeski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski.

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy pilotażowy projekt Legia Akademicka.

Od 18 grudnia br. rozpoczynają się zajęcia teoretyczne. Działania są realizowane wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Obrony Narodowej.

 

Pobierz plik (wyniki konkursu.pdf) Wyniki konkursu

Pobierz plik (XIII Konkurs Ortograficzny, 2017 - fotorelacja.pdf) Fotorelacja

 

 

 

Do konkursu przystąpiło 21 studentów filologii polskiej oraz innych kierunków studiów z  nw. uniwersytetów Ukrainy:

  1. Czerniowiecki Uniwersytet Narodowy im. Jurija Fedkowycza w  Czerniowcach;
  2. Narodowy Uniwersytet im. Bohdana Chmielnickiego w Czerkasach;
  3. Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki w Drohobyczu;
  4. Przykarpacki Narodowy Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka w   Iwano-Frankowsku;
  5. Uniwersytet Narodowy im. Iwana Ohijenki w  Kamieńcu Podolskim;
  6. Kijowski Narodowy Uniwersytet Lingwistyczny w Kijowie;
  7. Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie;
  8. Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki we Lwowie;
  9. Wschodnioeuropejski Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku.

W poniedziałek, 27 listopada rozpoczęło się głosowanie na Lubuskiego Sportowca Roku. W plebiscycie sportowym czytelnicy wybierają spośród sportowców z całego województwa lubuskiego. 

Nagrodzeni zostaną również trenerzy w powiatach i województwach. Zwycięzcy otrzymają statuetki, które zostaną wręczone w czasie trwania wielkiej Gali Lubuskiego Sportu, która będzie miała miejsce w styczniu 2018 r. 

Nasza lekkoatletka - Agata Zieńkowicz zajmuje w tej chwili drugie miejsce, ale niewiele brakuje jej do zwycięstwa. 

Zachęcamy do głosowania na Agatę Zieńkowicz ALKS AJP Gorzów Wielkopolski. 

 

 

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/lubuski-sportowiec-roku-gorzow-wielkopolski-i-powiat-gorzowski-aktualne-wyniki,12713746/

Lokalizacja

Kontakt

Back to top