WYJAZDY NAUCZYCIELI AKADEMICKICH W CELU PROWADZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W UCZELNIACH PARTNERSKICH ZA GRANICĄ
(STA - STAFF TEACHING ASSIGNMENTS)
Nasza uczelnia poprzez uczestnictwo w programie Erasmus+ daje nauczycielom akademickim możliwość wyjazdu do zagranicznych uczelni partnerskich (lista w Plikach do pobrania) w celu przeprowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów (wykładów, seminariów, warsztatów itp.).
Pobyt w zagranicznej uczelni powinien trwać co najmniej 2 dni (5 dni na Ukrainie i Białorusi) nie licząc czasu podróży. Podczas jednego wyjazdu nauczyciel akademicki jest zobowiązany do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych dla studentów uczelni partnerskiej w tygodniu (lub dowolnym krótszym okresie pobytu). Od roku akademickiego 2018/2019, jeżeli podczas jednego okresu pobytu za granicą działanie dydaktyczne jest łączone z działaniem szkoleniowym, wówczas minimalna liczba godzin dydaktycznych na tydzień (lub krótszy okres pobytu) zostaje ograniczona do 4 godzin. Zajęcia prowadzone przez wykładowców muszą być zawsze integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni.
Podstawą kwalifikacji na wyjazd jest ocena indywidualnego programu nauczania (Mobility Agreement - Staff mobility for teaching) – dokumentu wypełnianego przez nauczyciela w porozumieniu z uczelnią przyjmującą, określającego m.in.: zakładane cele nauczania, zawartość programu zajęć oraz oczekiwane rezultaty.
Kwalifikacja kandydatów odbywa się pod koniec roku akademickiego poprzedzającego rok, w którym ma się odbyć wyjazd na stypendium.
Każdy wyjeżdżający nauczyciel otrzymuje stypendium z budżetu programu Erasmus+. Środki te są przeznaczone na dofinansowanie kosztów związanych z wyjazdem i pobytem w uczelni partnerskiej. Kwota stypendium zależy od długości pobytu oraz kraju docelowego.
Stawki stypendium na dzień pobytu przy wyjazdach STA (czas trwania wyjazdu 2-5 dni roboczych bez podróży) w roku akademickim 2019/2020:
- 180 euro - do krajów z grupy I (Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania);
- 160 euro - do krajów z grupy II (Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy);
- 140 euro - do krajów z grupy III (Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM (Była Republika Jugosławii Macedonia), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry, Polska).
UWAGA!
Trwa kwalifikacja nauczycieli akademickich na wyjazdy dydaktyczne w ramach programu Erasmus+ do uczelni partnerskich w krajach programu w roku akademickim 2020/2021.
Termin składania dokumentów mija 5 lipca 2020 r.
Zasady kwalifikacji pracowników oraz niezbędne dokumenty w plikach do pobrania poniżej. Dokumenty należy składać u koordynatora programu Erasmus mgr Aleksandry Piotrowiak, ul. Teatralna 25, bud. 1, pokój 109, w godzinach 8:00 – 14:00 lub mailem na adres koordynator@ajp.edu.pl.
Pliki do pobrania:
Zasady rekrutacji studentów i kwalifikacji pracowników na wyjazdy 2020/2021 NOWY
Formularz zgłoszeniowy na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych NOWY
Zasady kwalifikacji i finansowania wyjazdów na Białoruś
Zasady finansowania wyjazdów w ramach programu Erasmus+ w r.a. 2019/20
Indywidualny program nauczania (Mobility Agreement - Staff mobility for teaching)
Kody kierunków kształcenia ISCED-F 2013